fbpx

5 müüti põgenemistubade kohta

Põgenemistubade ümber on palju salapära, müüte ja kuulujutte. Siinkohal mõtlesimegi, et kirjutame neist veidi ja lükkame need igatpidi ümber.

 

Müüt NR 1 – Põgenemistoad on hirmsad

EscapeTartu saab väga tihti nii kirju kui kõnesid, kus küsitakse, kas on toad on hirmsad ning kas ikka neisse julgeb minna. Seda, kas konkreetne põgenemistuba on hirmus, sõltub väga palju toa enda temaatikast. Siiski tuleb rõhutada, et põgenemistoad on oma olemuselt mõeldud ikkagi testima mängijate nutikust, mitte nende hirmu taluvust. Isegi kui toas on pime, leiab alati kuskilt nurgast mõne taskulambi.  Neile, kes otsivad adrenaliini hirmu näol, peaksid pigem külastama hirmutubasid, mis on just ekstra selleks mõeldud.

EscapeTartu on lähtunud põhimõttest, et meie põgenemistoad on mõeldud kõigile – olenemata külastaja hirmutaluvusest. Seetõttu meil pole tubades ehmatavaid ja hirmsaid efekte ning ka kõige kartlikum põgeneja saab meie juures kenasti hakkama. Oleme oma tubades panustanud pigem kujunduse autentsusele ja ülesannetele.

 

Müüt NR 2 – Põgenemistoad on rasked

Väga palju on liikvel kuulujutte, et põgenemistoad on rasked. Ka siinkohal sõltub väga palju toast endast ning mängijatest. Kõik mängijad otsivad siiski positiivsed emotsiooni ning seda rahulduse tunnet, mis saabub kui toast on põgenetud. Sellest tulenevalt on kõigi teenusepakkujate eemärgiks pakkuda selliseid tube, mis ühest küljest pakuvad mängijatele võimalust aju ragistada, aga teisest küljest on jõukohased kõigile.  Siiski ühegi põgenemistoa teenuse pakkuja eesmärgiks pole teha tube, millest keegi välja ei saa. Sellisel juhul võib juba eos toa kinni panna.  Kuigi siinkohal tuleb ka mainida, et tubadel võivad olla erinevad raskusastmed.  Seetõttu tasub alati, kui pole kindel, millist tuba valida, põgenemistoa operaatorilt küsida soovitusi nii tubade kui nende raskusastmete kohta.

 

Müüt NR 3 – Põgenemistoad on kallid 

Millegipärast on levimas kuulujutt, et põgenemistubade külastus on kallis.  Üldjuhul on põgenemistoa hind Eestis ca 40 – 70 eurot. Kuigi see esmapilgul võib tunduda suur summa, siis tegelikult jaotub see ära mängijate vahel. Mängijaid võib olla tavaliselt grupi 5-6. Seega on mängija külastuse hinnaks ca 8 – 11 eurot, mis on täpselt samas hinnaklassis kinodega.  Loomulikul võiks hind alati olla madalam, kuid kahjuks tubade arendus, töötajad, ruumid jne – kõik maksab.

EscapeTartu on alati lähtunud põhimõttest, hoida mängude hind võimalikult madal, et kõik soovijad saaks alati mängima tulla.  Täna on see 45 – 50 eurot mängu kohta. Lisaks on liikvel väga palju sooduskuponge, eripakkumisi jne, mis muudab külastuse veel odavamaks. Samuti oleme alati lähtunud põhimõttest, et  korraldades meie juures üritusi, võib kõik omad söögid/joogid kaasa võtta. See muudab ürituste korraldamise meie juures soodsaks ja aktraktiivseks.

 

Müüt nr 4  – Põgenemistoad on mõeldud lastele.

Põgenemistoad ei ole kindlasti mõeldud lastele. Seda näitab juba ka fakt, et meil on soovituslik minimaalne vanus 10ndast eluaastat.

Karm tõde on see, et põgenemistoad on mõeldud igas vanuses mängijatele – oled saad noor või vana. Seda näitab ka meie kogemus – oleme näinud vaimustuses 10aastaseid mängimas, kui ka pensionäre, kes algselt olid eelarvamusega, kuid pärast jooksid toas ringi taskulamp suus ning võtsid ülesannete lahendusest viimast.

Seega vahet pole, kui vana sa oled. Kui sa soovid teha midagi ägedat, siis ootame sind kindlasti mängima.

 

Müüt nr 5- Te olete ruumis päriselt luku taga. 

Tihti arvatakse, et mängijad lukustatakse päriselt põgenemistubadesse ja enne mängu lõppu polegi võimalik välja saada. Tegelikult see nii ei ole.

EscapeTartus on enamus tubades uksed väljapääsu uksed täiesti lukust lahti ning osades on uste kõrval nupud, mida vajutades uksed avanevad. Seega saab alati toast lahkuda ning mingit paanikat ei ole.

Seega pole vaja karta, et mängija pannakse vangi ning mitte kuidagi enne mängu lõppu pole toast võimalik välja saada.  Meie EscapeTartus panustame alati sellele, et mängud oleks nii põnevad, et mängijad ise isegi ei tahaks ega mõtleks, et mängust on vaja lahkuda.

Kas peale eelneva lugemist aukartus põgenemistubade ees kadus?

Väga hea. Põgenemismängu saad broneerida meie veebilehel

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust!